Taşınma Yardımı Nedir, Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kira ve taşınma yardımı olarak bilinen yardım türlerinden biri kentsel dönüşüm projesinin gündeme gelmesi ile birlikte ortaya çıkmıştır. Bu projenin amacı maddi olarak durumu iyi olmayan kişilerin kentsel dönüşümden faydalanmalarını sağlamak ve mağduriyetin ortadan kaldırılmasıdır. Bu sebeple bu kişilerin taşınma masraflarına yardımcı olmak için devlet tarafından bazı destekler veriliyor. Evden eve nakliyat hizmeti için taşınma yardımı alma başvurusu Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne gerekli dilekçe ile başvuru yapılması gerektiğinide sizlere söyleyelim. Bu konu hakkında daha detaylı bilgiler vermek için bu yazımızı Uygar Nakliyat olarak sizlere sunuyoruz.

Taşınma Yardımından Kimler Faydalanabiliyor?

Ülkemizde 2012 yılından bu güne kadar başlatılan geniş çaplı kentsel dönüşüm projesi doğal afet riskinin yüksek olduğu bölgelerde ve bu bölgelerin dışında kalan dayanıksız evlerin bulunduğu bölgelerde kişilere daha güvenli bir hayat şartı sunmaktır. Kentsel dönüşüm sürecinin başlangıcından itibaren bu durumda devlet önemli bir rol oynayarak vatandaşlara çok önemli yardımlar sunmaktadır. Aynı zamanda dayanıksız yapılar ortadan kaldırılarak daha dayanıklı yapılar yapılmaktadır. 6306 sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm sebebiyle mağdur olan ve taşınmak için durumu olmayan kişilere devlet tarafından taşınma yardımı adı altında bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Bu yardım kampanyası sayesinde kişiler eşyalarının taşınması için nakliyat firmaları ile anlaşarak herhangi bir masrafa girmeden taşınma işlemini gerçekleştirmektedir.

Taşınma Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır ,Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu yardımdan konut kiracıları faydalanabildiği gibi işyeri kiracılarıda kolaylıkla faydalanabiliyor. Her iki kesiminde bu yardımı almaya hak kazanabilmesi için bazı şartları eksiksiz bir şekilde yerine getirerek belgeleri gerekli birimlere teslim etmesi gerekiyor.

Taşınma Yardımı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  1. Kurumdan tahsis edilecek başvuru formu
  2. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  3. Nüfus müdürlüğünden alacağınız ıslak imzalı nüfus kayıt örneği
  4. Riskli yapı olduğuna dair gerekli birimlerden verilen yazı
  5. Kamu bankalarının herhangi birinden açılmış vadesiz hesaba ait hesap cüzdanı fotokopisi

Yukarıda belirtilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamanız durumunda başvurunuz onay sürecine girecek ve onaylanması durumunda hesabınıza belirtilen miktar yatırılacaktır.

Taşınma Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taşınma sürecine en doğru şekilde hazırlanmak bu sürecin daha iyi yönetilmesi konusunda sizlere kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda taşınma stresindende bir hayli uzak kalabilirsiniz. Günümüzde neredeyse her dönemde insanların farklı il ve ilçelere göç etmesi olası bir durum niteliği kazandığı için bu durumda nakliyat firmalarına olan ihtiyaçta artış gösteriyor. Bu durumda nakliyat firmaları sizin üzerinize düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için çabalamaktadır.Bu çaba doğrultusunda firmalar paketlemeden tutun eşyanın yerleştirilmesine kadar her şeyi sizin yerinize hallediyor. Taşınma faaliyetini daha faydalı hale getirmek için aşağıda listelenen önerileri dikkate almanızı öneriyoruz.

Fazlalıklardan Kurtulmaya Özen Gösterin

Taşınma sürecine başlamanın ilk adımı ev içerisinde fazlalık niteliği kazanan eşyaların yeni eve nakliyatını sağlamamak için eleme yöntemine başvurulmasıdır. Taşınma stresini fırsata çevirerek taşınacak eşyaların azaltılmasını sağlayabilirsiniz. Gereksiz eşyalardan kurtulma sürecinde 3 fırsattan farklı şekillerde yararlanabilirsiniz. Eğer işe yarar eşyalarınız varsa öğrenci evi taşıma aşamasında olan tanıdıklarınıza bağışlama yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra eşyaları satarak para kazanabilir veya eşya kullanılmayacak durumdaysa eşyayı atabilirsiniz.

Odaların Toparlanmasını Planlı Şekilde Yapın

Eşyalarınızın taşınma sürecine hazırlanması evresine tamamen az kullanılmakta olan odadan çok sık kullanılan odaya doğru başlayın. Eğer hazırlık aşamasını kısa bir süre dilimine sıkıştırırsanız bütün işler birbirine girecektir. Bu sebeple bu aşamayı kesinlikle ve kesinlikle geniş bir zaman dilimine yayın. Paketleme aşamasına geçtiğinizde her eşyanın bulunduğu koliye hangi odaya yerleştirileceğine dair notlar yapıştırmaya özen gösterin. Bu durum diğer eve yerleşme konusunda sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Eşyalarınızı Kategorilendirin

Taşınma sürecinde evinizde önemli eşyalar bulunuyorsa bu eşyaları bankadan kiraladığınız kiralık kasanın içine koyabilirsiniz. Bunlar ziynet eşyası ve değerli evrak gibisinden varlıklar olabilir. Yeni evinize geçtiğinizde bu eşyaların kaybolduğuna dair sürprizler ile karşılaşmak canınızı bir hayli sıkacaktır. Bu durumla karşılaşmamak için yapmanız gereken en doğru şey değerli envanterinizi güven içerisinde tutmaktır. Taşınam süreci baya bir dağınık geçeceği için eşyalarınızın kaybolma ihtimali çok yüksek olacaktır. Bu ihtimallerle karşılaşmak ve sonrasında yaşayacağınız pişmanlığı ortadan kaldırmak için bunları kesinlikle yapmalısınız.

 

Günümüzde Nakliyat Firmalarının Yaşadığı Sorunlar

Ülkemizde son dönemlerde birçok sektörde farklı farklı sorunların ortaya çıkması evden eve nakliyat sektörünüde etkileyerek büyümesi ve gelişmesi üzerinde olumsuz etkiler bırakmıştır. Her ne kadar durum bu şekilde olsa da evden eve nakliyat sektörü genişlemesine ve gelişmesini büyük bir özveri ile devam etmiştir. Sektör devletin önemli kolları tarafından kontrol altına alınmamakla beraber herhangi bir şekilde önem arzetmemektedir. Bu sebeple nakliyat sektörü ilginç bir şekilde zarara uğramaktadır. Evden eve nakliyat sektörünün en yoğun olduğu bölgelerden biri olan İstanbul’da birçok firma nakliyat sektörünün gelişim göstermesi için çaba sarfetmeye devam etmektedir. Bu firmaların başında gelen Uygar Nakliyat ise doğrudan müşteri odaklı çalışarak hizmet vermeye devam ediyor.

Nakliyat Firmalarının Statüleri

İstanbul’da hizmet vermekte olan birçok nakliyat şirketi olmasına rağmen her biri ayrı ayrı statülerde hizmet veriyor. Bu statüler nakliyat, eşya taşımacılığı ve şehirler arası nakliyat olarak birbirinden ayrılıyor.  Bunları takip eden ve firmalara komisyon usulüyle iş getiren birçok şahış bulunuyor. Ülkemizde insan gücünün ve zahmetin en çok olduğu sektörlerden biri olan nakliyat sektörü bazı insanlar tarafından kolay para kazanma ağı olarak görülse de işlerin hiç onların düşündüğü gibi olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bununla birlikte firma bazında hizmet verenler normal fiyatların daha altında fiyat listesi oluşturarak sektörün değerini daha fazla aşağıya çekme konusunda etkili rol oynuyorlar.

Sektörde Oluşan Sorunlara Üretilmeyen Çözümler

Hükümet tarafından yapılan düzenlemeler ile birlikte vergi kaçırmayı engellemeye ve hizmet sektöründe insan güvenliğine verilen önemi arttırmaya yönelik devam ediyor. Uygar Nakliyat olarak devletimizin nakliyat sektörü ile ilgili bazı denetçi kurum ve kuruluşlar oluşturmasını ve bu kuruluşlar tarafından sektörün denetlenmesinden yana olduğumuzu söylemek gerekiyor. Bunun sebebi ise halka hizmat arzı konusunda özverili bir şekilde çalışma sergileyen firmamızın ve bizim gibi firmaların sektörde yok olup gitmelerini önlemektir. Bu çalışmaların niteliğinde her firma hakettiği değeri kazanacak ve buna bağlı olarak çalışmalarını en iyi şekilde devam ettirecektir. Evden eve nakliyat konusunda İstanbul’da hizmet veren firmaların gerektiği gibi denetlenmesi bizler için büyük önem arzediyor.

Eşya Taşıma İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev taşıma işlemi profesyonel bir şekilde yapılmadığı sürece adeta çile haline gelmektedir. Bu sebeple yaklaşımlarınızı tamamen profesyonelce tutmak sizleri her zaman başarıya ulaştıracaktır. Bu konuda kendinizi yetersiz görüyorsanız eşyalarınızı taşımaları için herhangi bir taşımacılık firması ile anlaşma sağlayabilirsiniz. Taşımacılık firması ile birlikte iş yükünü azaltmak için koordineli olarak çalışmaya devam ederek ev taşıma işlemini daha kolay hale getirmek için çabalayın. Ev taşıma konusunda ev sahiplerine düşen görevleri listelemek adına bu yazımızda sizlere birçok fikir vereceğiz. Bu fikirleri dikkate alarak eşya taşıma işlemlerini en iyi şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Ev Taşıma İşlemlerinde Planlı Çalışmaya Özen Gösterin

Evde bulunan eşyaların taşınarak yeni eve yerleştirilmesinden önce kendinize bir çalışma planı hazırlamak sizler için çok iyi olacaktır. Taşınmaya karar verme aşamasından sonra eşyalarınız ile ilgili bilgi sahibi olmaya çalışın. Bu durum eşyanın yeni eve yerleştirilmesi konusunda sizlere çok yardımcı olacaktır. Dikkatli bir araştırma ile evinizde bulunan fazla eşyaları satarak ve onlardan kurtularak taşımacılıkta kendinize daha kolay bir süreç hazırlayabilirsiniz.

Evinizi Taşırken Paketleme Hizmeti

Ev taşıma sürecinin en önemli aşamalarından biri eşya paketleme aşamasıdır. Herhangi bir şekilde zarar görmeden yerine yerleştirilmesidir. Bu sayede nakliyat fiyatları haricinde ekstra ücretler ödemekten kurtulabilir ve bunun sonucunda en iyi taşımacılık sürecini yönetebilirsiniz. En çok değer verdiğiniz yemek takımı parçalarından birinin kırılması durumunda ne kadar üzüleceğinizin farkındayız. Bu sebeple kırılacak eşyaları ve kırılmayacak eşyaları farklı koliler içerisinde paketleyin.

Taşınma Günü Geldiğinde Son Kontrolleri Yapın

Uzun zamandır hazırlık yaptığınız taşınma günü geldiğinde işlerin planladığınız gibi gitmesi için erken kalkarak son kontrollerinizi yapmak eşyanın taşınma sürecinde son aşamada sizlere fazlasıyla kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede eşyayı taşıyacak olan nakliyat firması sizin hazırlamış olduğunuz planlar dahilinde çalışacak ve ekstra zararlardan kaçınmış olacasınız. Ayrıca taşına günü geldiğinde komşularınızı bu konu hakkında bilgi sahibi yapmanız gerekiyor. Eşya taşıma sürecinde gürültünün yoğun olması sebebiyle taşınma anında herhangi bir komşunuzun gelip sizlere hakaret etmesi hiç hoş bir durum olmayacaktır. Bu sebeple eşya taşıma sürecini en iyi şekilde yönetmeniz gerekiyor.

Ofis Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Ofis taşımacılığı, herhangi bir sebeple ofis çalışanlarının daha uygun koşullarda çalışması için yapılan lokasyon değişikliklerinde nakliyat firmaları tarafından en iyi şekilde verilen hizmetlerden biridir. Bu durum evden eve nakliyat hizmetinde olduğu gibi nakliyat firmasının belirli planlar çerçevesinde yaptığı taşımacılık hizmeti ile gerçekleşmektedir. Tabii ki bu durum evden eve nakliyat hizmetinden farklı olarak daha titiz bir çalışmanın sonucunda gerçekleşiyor.  Bunun sebebi ise ofiste kullanılan eşyaların daha çok mobilya türünden olması ve bunları takiben kıymetli evrak, arşiv gibi eşyaların bulunuyor olması ofis taşımacılığı konusunda firmaların daha dikkatli çalışmasına sebep olmaktadır.

Ofis Taşımacılığının Önemli Aşamaları

Ofis taşımacılığına ait 3 adet aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalar doğrultusunda firmalar hizmet vermekte olup, hizmet kalitesini her daim arttırmak için çalışmaktadır.

İlk Aşama : Tespit Aşaması

Bu aşamada yapmanız gereken en önemli işlem Uygar Nakliyat ile anlaşma sağlamak ve firma ile gerekli görüşmeleri en iyi şekilde sağlamaktır. Bu görüşmelerin ardından eksper hizmeti olarak firmadan konu hakkında profesyonel bir personel sizin tarafınıza yönlendirilecektir. Bu aşamada taşımaya konu olacak eşyaların cinsi ve nasıl taşınacağına dair kararlar en doğru şekilde alınmaktadır. Eşyanın nereden nereye nasıl taşınacağının bu aşamada planlanması ofis taşımacılığı işlemi için çok önemlidir.

İkinci Aşama : Eşyanın Sökülmesi ve Paketlenmesi

Ofis içerisinde bulunan dosyalar ve evraklar profesyonel paketleme hizmeti ile paketlenerek taşıma esnasında herhangi bir şekilde zarar görmemesi adına işleme konu olmaktadır. Eşyaların ofis içerisinde bulunan bilgili bir kişinin kontrolünde paketlenmesi taşındıktan sonra ayırt edilmesi konusunda kolaylık sağlayacaktır. Dosya ve evrakların paketleme işleminin bitişinin ardından Uygar Nakliyat bünyesinde hizmet veren marangozlar tarafından mobilyaların sökülme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Üçüncü ve Son Aşama : Eşyaların Yeni Adrese Yerleştirilmesi

Bu aşamada tamamen firmanın yetenekleri konuşmaktadır. Özel bir şekilde paketlenmiş olan eşyaların taşınacağı yere ulaştıktan sonra yerleştirilmesi personelin ne kadar profesyonel bir çalışma gerçekleştirdiğinin göstergesi niteliğindedir. Eğer taşınacak bölge belli değilse Uygar Nakliyat’ın sunmuş olduğu eşya depolama hizmeti sizler için fazlasıyla yeterli olacaktır. Aynı zamanda bu aşamada eşyanın sigortalanma işlemi gerçekleştirilecek ve her türlü zarardan kaçınılacaktır.

İstanbul Eşya Depolama

İstanbul Eşya Depolama % 15 İndirimli EŞYA DEPOLAMA

İnsan hayatında gündelik olarak ihtiyaç duyduğu birçok eşya bulunuyor. Bu eşyalar insanın gündelik hayatında ihtiyaç duymaktan çok hatıralar ve geçmişe dair izler taşıyabiliyorlar. Bundan kaynaklı olarak eşyaların insanlar içintaşıdığı anlamlar bulunuyor. Günümüzde göçlerin artması sebebiyle  ilden ile taşımacılık ve bu taşımacılık faaliyetlerini takiben firmaların kişilere destek sunması fazlasıyla popüler hale gelmiştir. Aynızamanda ev taşıma işlemlerini gerçekleştirirken eşyalar belirli bir düzen içerisinde kolilere konulur ve koli taşıma hizmeti firmalar tarafınca zararsız bir şekilde ev sahiplerine verilmeye başlanır. Taşımacılık sektörüne uygun olan araçların yardımıyla gerçekleşen bu hizmet insanlar tarafından günümüzde fazlasıyla tercih edilirken insanlar bu tercihlerinde herhangi bir şekilde zarar görmek istemezler.

Eşya Depolama ve Öğrenci Evi Taşımacılığı

Aynı durum sadece aileler için değil memleketinden ve ailesinden uzak olarak yaşamlarını sürdürmeye devam eden öğrenciler tarafındanda yaşanmaktadır. İkinci el veya sıfır olarak alınan eşyaların öğrenciler için değeri çok fazla olduğu için öğrenci evi taşıma işlemleri profesyonel firmalar tarafından yapılırsa bu değerli eşyalar herhangi bir şekilde zarar görmeyecek ve beklenen hizmet en iyi şekilde alınacaktır. İstanbul’da hizmet vermekte olan Uygar Nakliyat bu gibi durumlarda en uygun fiyat avantajlarını öğrencilere sunarak hem zararsız bir taşıma hizmeti vermekte hemde para sorunu yaşayan öğrencilerin ekonomik olarak destekçisi olmaktadır. Bunların yanı sıra taşımacılık işlemlerinizin sadece eşyalarla sınırlı olmadığı durumlarda kamyon kiralama hizmeti de vererek müşterilerinin her daim fırsatlardan yararlanmaları için zemin hazırlamaktadır.

Malvarlığı yüksek miktarlarda olan kişilerin sahip oldukları yalılar belki de onlar için çok değerli bir niteliğe sahiptir. Bundan kaynaklı olarak taşınacak yalının içerisinde bulunan eşyalardan tutun en ince ayrıntısına kadar iyi bir nakliyat firması ile çalışmak bu kişilerin tamamen yararına olacaktır. Yalı taşıma hizmeti İstanbul’da birçok firma tarafından verilirken en titiz haliyle Uygar Nakliyat’tan alınabiliyor. Taşımacılık hizmetinin yanı sıra değerli eşyalarınızı koyacak yeriniz olmadığı durumlarda Uygar Nakliyat’a ait olan depolarda eşyalarınızı belirli zaman aralığına kadar depolayabiliyorsunuz. Bu işlemin karşılığında sizden belirli miktarda ücretler talep edilecek olup bu ücretler ekonomik seviyelerde olacaktır.